Riocath Global, a.s. poprvé veřejně prezentoval vynález revolučního katetru

Výroční 25. ročník Mezinárodní konference nemocniční epidemiologie a hygieny se stala svědkem prvního veřejného představení unikátního katetru se světově přelomovým mechanismem. Do moravské metropole se sjeli špičkoví odborníci z celé republiky pro boj s infekcemi. I firma Riocath se chce zařadit mezi úspěšné bojovníky s infekcemi, zejména pak urinárního traktu, bylo představení svého revolučního katetru na této konferenci logickým krokem. Firma Riocath ve svém stánku názorně vysvětlovala unikátní mechanismus, jak Riocath katetr funguje, a lékaři si také mohli osahat a vyzkoušet jeho první prototyp.

Nic ovšem nedokáže oslovit odborníky tak, jako slovo jiného odborníka. Prezentací se proto na své kolegy lékaře obrátila MUDr. Alžběta Svobodová, která hovořila o svých zkušenostech s využitím katetru. Připravená prezentace za použití animace přítomné ohromila. Přestože kladný přístup k vynálezu ze stran lékařů nebyl pro odborníky z Riocathu úplným překvapením, reakce předčila pozitivní očekávání.

Oproti dalším společnostem, kteří představili sice často zajímavé, ale ve většině případů jen inovované výrobky a přípravky - Riocath předvedl revoluční řešení v oblasti katetrizace. Riocath katetry nebojují s viry a infekcí pomocí chemie. Největší přínos je v tom, že je vůbec nevpustí do lidského těla. Ideální stav: nepřítel zůstává před branami!

I proto byli pracovníci oranžového týmu zasypáváni množstvím dotazů a největšímu zájmu se pochopitelně těšil otec celého projektu MUDr. Miroslav Svoboda. Světová novinka je již v etapě předklinického testování. Přesto ale ještě nelze zodpovědět nejčastější otázku, která zaznívala v Brně – kdy přesně se nový katetr dostane k pacientům.

 

 

© 2019 Riocath Global, a.s.. Všechna práva vyhrazena.

RIOCATH GLOBAL, A.S.

Podbabská 1112/13, 160 00 Praha 6

Česká Republika

IČ: 06684998 DIČ: CZ06684998

Bulletin:

NAPSALI O NÁS

Audity společností Riocath