Tisková konference společnosti Riocath Global, a.s.

23. května 2018

V prostorách Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky proběhla za účasti médií tisková konference, kde byl prezentován revoluční objev Riocath katetru.

Česká společnost Riocath Global, a.s. ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i. vyvinula a patentuje revoluční typ katetru, založený na světově unikátní technologii.

Český tým společnosti Riocath Global, a.s. (RIOCATH®  z Reversally Inside-Out CATHetrisation), vyvinul a patentoval ve spolupráci s Vývojovým centrem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i. (ÚOCHB) světově unikátní technologii, široce využitelnou v oblasti tubulárních zdravotnických prostředků. Jednou z prvních aplikací, klinicky mimořádně významných, kde bude tato technologie využita, je nová forma urinárního katetru. Konstrukce RIOCATH® zásadním způsobem sníží riziko zavlečení infekce do organismu a také míru traumatizace citlivých tkání. Do projektu firma investovala již více než dva miliony eur, získaných od soukromých investorů. Klinické zkoušky budou zahájeny do konce tohoto roku. S uvedením na trh se počítá už v roce 2019.

Tiskové konference se zúčastnili představitelé společnosti Riocath Global, a.s., Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i. a odborné veřejnosti.

 

Úplné znění tiskové zprávy>>>

 

 

© 2019 Riocath Global, a.s.. Všechna práva vyhrazena.

RIOCATH GLOBAL, A.S.

Podbabská 1112/13, 160 00 Praha 6

Česká Republika

IČ: 06684998 DIČ: CZ06684998

Bulletin:

NAPSALI O NÁS

Audity společností Riocath